Orzechy pekan – właściwości zdrowotne

Orzechy pekan charakteryzują się przede wszystkim licznymi właściwościami zdrowotnymi, a także wartościami odżywczymi

Orzechy pekan charakteryzują się przede wszystkim licznymi właściwościami zdrowotnymi, a także wartościami odżywczymi. Należy zdawać sobie sprawę, że wspomniany rodzaj orzechów nie tylko i wyłącznie poprawia funkcje mózgu, ale również bardzo pozytywnie oddziałuje na serce. Orzechy pekan cechuje także maślany, słodki i delikatny smak.

Właściwości przeciwnowotworowe

Warto wiedzieć, że orzechy pekan są bardzo bogatym źródłem przeciwutleniaczy (należy do nich zaliczyć hydrolizowalne garbniki, proantocyjanidy, kwasy fenolowe, fenole oraz flawonoidy). Nie tylko redukują one stres oksydacyjny w organizmie, ale również uszkodzenia komórek. Należy również zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj orzechów jest świetnym źródłem przeciwutleniaczy. W ten sposób produkt ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Badania dowiodły, że jedzenie orzechów pekan przyczynia się do zwiększenia stężenia przeciwutleniaczy we krwi. Przyczynia się do nie tylko do zmiatania wolnych rodników, ale również obniżenia stresu oksydacyjnego. Omawiane orzechy uczestniczą tylko samym w prewencji nowotworów i chorób serca.

Orzechy pekan obniżają poziom cholesterolu

Należy mieć świadomość, że dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy orzechy pekan mają bardzo pozytywne oddziaływanie na serce (https://www.bee.pl/9231-orzechy-pekan). Nie tylko obniżają ciśnienie krwi, ale również wpływają na poprawę profilu lipidowego przez zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi. Warto wiedzieć, że omawiany rodzaj orzechów jest bardzo bogatym źródłem witaminy B1, która wspiera pracę serca. Ponadto orzechy pekan dzięki zawartości magnezu i przeciwutleniaczy są w stanie złagodzić przewlekłe stany zapalne czy ograniczyć ryzyko wystąpienia miażdżycy czy chorób serca. Z kolei miedź występująca w orzechach będzie oddziaływać na redukcję bólu czy sztywności stawów.

Orzechy pekan poprawiają funkcje mózgu

Warto wiedzieć, że orzechy pekan tak samo, jak orzechy włoskie są bardzo bogatym źródłem nie tylko witamin, ale również składników mineralnych, które są konieczne do właściwego funkcjonowania mózgu. Znajdująca się w nich miedź jest w stanie zapobiec ewentualnym uszkodzeniom mózgu przez wolne rodniki. Miedź oddziałuje również na szlaki mózgowe, które obejmują nie tylko galaktozę, ale również dopaminę.

Orzechy pekan łagodzą objawy PMS

Omawiany rodzaj orzechów jest niezwykle pomocny w walce z objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego, do których należy zaliczyć zmiany nastroju czy skurcze. Z kolei takie składniki orzechów, jak mangan, wapń, witamina B6 czy witamina E będą ograniczały uczucie niepokoju, lęku czy drażliwości.

Food obraz autorstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031